В курса ще бъдат представени важни технологии, инструменти и похвати за разработка на уеб приложения с езика JavaScript.
Целта на обучението е да се усвоят и усъвършенстват уменията за създаване на динамика и интерактивност в уеб сайтовете посредством скриптове.
Курсът е предназначен за работещи или ученици в гимназиалния курс, които имат познания по езиците за създаване на уеб сайтове HTML и CSS.
Разработен е като продължение на курса Основи на програмирането, част от нашата Обучителната програма за развитие на дигиталните умения.
Програма на онлайн курса Разработка на уеб приложения с JavaScript
Участниците ще имат пълен достъп до обучителните материали за неограничен период, което ще им позволи да надграждат уменията си в удобно за тях време и с подходящо за тях темпо.
Занятията са със силна практическа насоченост. Упражненията са застъпени при всяка среща, а допълнитело за самостоятелна работа ще бъдат задавани други. Дисциплината, която се налага от редовните занятия и зададената работа за вкъщи, благоприятства системното учене.
График и такса участие в онлайн курса Разработка на уеб приложения с JavaScript
Продължителност на курса: 3 месеца
Провежда се всяка неделя от 10:00 до 14:00 ч през платформата Zoom.
Таксата за участие в курса е субсидирана от Фондация „Америка за България“.
Допълнително всеки, който се включи в програмата, дължи такса самоучастие в размер на 150 лв общо за тримесечния курс на обучение, или 60 лв/месец.
Регистрация: до 6 януари 2021г.
Вижте отзиви от предишни наши обучения по програмиране и други курсове за развитие на дигиталните умения.
Искам да се включа
За въпроси телефон 0888 79 66 73.
Повече за лектора

Сюзан Феимова е старши учител по информатика и информационни технологии в Математическа гимназия „Баба Тонка“ – Русе, лектор по информатика в ЦПЛР-ЦУТНТ-Русе.
Тя е магистър по математика и информатика с дългогодишен преподавателски опит. Води извънкласни занимания за допълнително обучение на ученици по информатика и информационни технологии.
Занимава се с подготовката на млади таланти и подпомага развитието и реализирането на идеите им.
Ръководител и треньор на отбори по състезателно програмиране и информационни технологии и жури в множество регионални и национални конкурси.
Научен ръководител е на много ученици, заели призови места на национални и международни състезания.
Има опит като лектор по различни дисциплини, включващи диапазон от основи на програмирането до по-напреднали или специализирани курсове по информатика и информационни технологии и курсове за използване на дигитални технологии в образованието.
Носител е на множество регионални, национални и международни награди и отличия:
- Награда „Русе 2013“;
- Национално отличие „Учител на годината по информатика за 2014 г.”;
- Награда за иновации от Община Русе през 2014 г.;
- Национална награда за дългогодишно участие, принос и заслуги в работата на Ученическия институт по математика и информатика към Българска академия на науките през 2015 г.;
- Международно отличие от Министерството на образованието и науката на Руската Федерация през 2016 г.;
- Национално отличие от ДНК, МОН и Google „Дигитален посланик в час и клас 2018” и др.
Сюзан Феимова се ангажира активно с различни обучителни форми, тъй като вярва, че важна мисия на дигиталните технологии е не само да информират и забавляват, но и да подпомагат и улесняват дейностите в различни сфери, както и да формират значими ценности в обществото.
Искам да се включа
Вижте още: Сайтове, създадени в рамките на обучението от предишни наши курсисти:
Виртуална зоологическа градина
Притежаването на основни умения по програмиране, помага за разрибането как работят технологиите.
А това разкрива изключително много възможности. От една страна – професиите, пряко свързани с технологиите, но от друга – това е необятния дигитален свят, който променя изцяло начина на правене на бизнес и взаимоотношения между хората. Във всички случаи базовите познания за писане на код се превръщат в необходимо умение за разбиране на съвременния свят.
Прочетете още: Кои са петте най-търсени умения в дигиталния свят?
–-

Обучението за развитие на дигиталните умения в Русе се осъществява с подкрепата на Фондация „Америка за България“.
Вижте още от нашите курсове за развитие на дигиталните умения.
Startup Factory e сдружение в обществена полза, работещо активно вече шеста година за развиване на ключови дигитални умения на ученици и възрастни, както и за подпомагане на предприемаческата екосистема в България.